آثار و نشانه دفینه

آثار و نشانه دفینه

در زمان جستجو در طبیعت ممکنه علائم و آثار زیادی رو ببنید در اکثر مکان های ایران آثار و نشانه ها مشترک هستند و گاهی وقتها امکان داره آثار و نشان دفینه ای ببینید که تا حالا شبیه به اون رو ندیده باشید یا در موردش چیزی نشنیده باشید، باید دقت کنید که که هر آثار برای مکان و اهداف بزرگتر و کوچکتر ممکن است تعریف متفاوتی داشته باشد و یا صدق نکند.

در ابتدا توجه داشته باشید که در سطح زمین نیز باید نشانه های از دفینه وجود داشته باشد نشانه های ماننده تخته سنگ که نظر شمارو جلب کنه و با طبیعت اطراف خودش فرق داشته باشه و یا نشانه های خاص که بروی تخته سنگ وجود داشته باشه، موارد دیگر که میتوان در طبیعت یافت شامل» درخت کهن سال . چشمه ی آب . تپه خاکی می باشد ، توجه کنید خیلی از افراد فکر میکنن هر تپه ای نشانه ای از بار داشتن محل هست در صورتی که برای تشخیص بار داشتن تپه باید مطمئن شوید که جنس تشکیل دهنده تپه از خاک باشد نه از سنگ و تپه در محلی باشد که در اون منطقه شبیه به اون بپه کم یا بسیار کم باشد و طبق گفته ها باید علائمی در اطراف باشد: تخته سنگ، درخت کهن سال . چشمه ی آب…. تمام گفته های داده شده برای این است که با آثار ، شواهد و انگیزه بیشتری به سراغ حفاری بروید نه صرفا با حدس و گمان…

آثار و نشانه گنج

دیگر نشانه های از این قبیل که در عمق ۱ الی ۱٫۵ متری آثار خودش رو کم کم نشون میده مثل » سنگ چین ، جسد انسان ، سفال و کوزه های شکسته ، زغال چوب و با سنگ که در قدیم جهت عایق از عبور آب برای محافظت از اموال استفاده می کردند، اما وجود زغال چوب یا سنگ هم از دلایل وجود بار نیست چون در گذشته امکان داشته چوپانی و یا فردی در آن مکان آتشی روشن کرده جهت رفاه و رفع نیاز……زغال چوب در آن مکان وقتی تائید می شود که دیگر نشانه ها وجود داشته باشد و صرف تنها زغال چوب کافیست نیست، از دیگر نشانه ها سنگ چین یا وجود سنگ های بزرگ طبیعی و هم غیر طبیعی در عمق های یک و نیم به بالا است، با رنگ و شکل های مختلف از قبیل سیاه . سفید و سبز رنگ و یا دیگر رنگ ها که اغلب این چند رنگ به وفور مشاهده و یافت می شود و دیگر نشانه ها آجر و خشت های خام و به صورت مربع و یا مستطیل است که به صورت پله کانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشد که درصد اینکه این مکان مسکونی بوده رو تائید نکند . و دیگر نشانه ها وجود آهک و یا گل آهک است که اغلب جهت مقاومت و جلوگیری از نشست خاک استفاده شده است.

علیرضا

قصد معرفی فلزیاب ، طلایاب و گنج یاب های روز دنیا با امکان خرید و فروش فلزیاب در نمایندگی فلزیاب شیراز را دارم

  نوشته‌های مرتبط

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *

  2 × 2 =